| doreal a întrebat:

Ce carti imi recomandati sa citesc? Daca se poate sa fie cu mister, actiune, sf, thriller, aventura, asa ceva ca eu habar nu am ce sa imi cumpar.

Răspuns Câştigător
| AlexanderAdrian a răspuns:

SF
Frank Herbert - Dune
Alastair Reynolds - Cainii de diamant
Philip K Di ck - Timpul dezarticulat / Ubik
Vernor Vinge - Foc in adanc
Orson Scott Card - seria Intoarcerea acasa / Jocul lui Ender
George R R Martin - Zburatorii noptii
Ursula K LeGuinn - Mana stanga a intunericului
Arthur C Clarke - Sfarsitul copilariei / Rendez-vous cu Rama
Vernor Vinge -Adancurile cerului

Le gasesti toate la Nemira si multe alte titluri thriller sau politiste, iti recomand de exemplu Stephen King sau pentru politiste Rodica Ojog Brasoveanu. Eu deocamdata mi-am cumparat doar sf-uri si nu iti pot recomanda exact alte genuri.

| doreal explică (pentru AlexanderAdrian):

Oh, multumesc enorm :3.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru doreal):

Cu placere. si mersi de funda.

5 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Cred că e suficient dacă vei posta pe Google : romane polițiste, aventuri

| Moryami a răspuns:

Divergent
Insurgent
Pulbere de stele
Generala : Cei mai naspa ani din viata mea

| Moise_Andreea_1999 a răspuns:

Poţi citi cărţi de Agtha Christie. Eu am citit-o pe următoarea : 13 la cină. Sinceră să fiu mi-a plăcut. Succes :*.