| GangsterQuinn a întrebat:

Ce inseamna "FUNDA" din TPU?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"16. Ce este funda? Cum dau funda?
Funda este echivalentul unui "Multumesc" virtual si marcheaza raspunsul castigator la o intrebare. Pentru a acorda o funda, intra in pagina intrebarii tale, iar in dreapta fiecarui raspuns vei observa o funda portocalie. Trebuie doar sa dai click pe cea din dreptul postarii pe care vrei sa o desemnezi castigatoare. Toti cei care au raspuns la intrebarea ta au lasat la o parte, chiar si pentru cateva momente, interesele si grijile proprii pentru a-ti oferi un sfat, o solutie, o vorba buna sau macar pentru a-ti lumina chipul cu un zambet. A alege un raspuns castigator inseamna a-ti arata recunostinta fata de cel care consideri ca te-a ajutat cel mai mult. Acesta va fi recompensat din partea TPU.ro cu 100 puncte si, in acelasi timp, va putea sa se bucure de faptul ca a reusit sa te ajute cel mai mult. A alege un raspuns castigator poate fi felul tau de a multumi pentru ajutorul primit." - SURSA :
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#16

Toate cele bune.

2 răspunsuri:
| Dzeko7 a răspuns:

Deci aceasta funda se acorda de cineva care a pus o intrebare raspunsului care este cel mai bun si mai corect ca semn de recunostinta pentru aceea persoana.

| Cristina20023 a răspuns:

Cand un raspuns iti este de folos dai "Funda" adica nominalizezi ca cel mai bun raspuns.