| Apo_Marius_1990 a întrebat:

Ce să fac înainte de examen
.cum să învăt eficient?

5 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Ii greu sa inveti cu o noapte inainte de examen, dude

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citesti lectiile care sunt importante si le faci la fiecare cate o schita. Schita respectiva nu trebuie sa fie foarte foarte mare, doar strict ce este important si un model de schita ar fi brainstorm, poti sa il cauti pe google sa vezi ce inseamna si cum se face. A da, la romana sa dai tot ce poti din tine, mai ales la compunere, sa faci la examen cea mai buna compunere de a ta si nu te compara cu nimeni, ca x sau y va lua nota mai mare decat tine, cam atat.

| Filozofie a răspuns:

Pune burta pe carte si cand vei fi mare le vei spune copiilor tai ca mancai carte pe paine, cu tot cu pateu laughing)

| al3x1234 a răspuns:

Scrieti pe o foaie toate definitile care le crezi importante asa scrii si inveti si poate ramai cu ceva eu asa facui

| Carlos2404 a răspuns:

E ușor, cu cât faci mai multe teste, cu atât o sa Îți fie mai ușor. Desigur înveți și genurile (romana) și formulele (mate)