| LikeARollingStone a întrebat:

Cititi. Cititi mult. Cititi tot ce va pica in mana.Cititi
orice, fara discernamant. Nimic nu e mai important ca lectura, acum.

https://www.facebook.com/....../photo.php

Salvati-va! Salvati-ne! Este o singura cale! Lupta cunoasterii!! Si cand veti fi castigat lupta cunoasterii, de-abia atunci veti cunoaste sa luptati cu adevarat!!!

14 răspunsuri:
| Leocerba a răspuns:

...si mai era si proverbul ala de la daci, sa nu faci tot ce face Tudor Chirila, sa nu faci nici tot ce spune Tudor Chirila...azi, de pilda, sa nu cititi fara discernamant ca cititi degeaba.
Desigur.

| TortQuemado a răspuns (pentru Leocerba):

Teoria mea e că scopul scrisorii lui Tudor e de a ne convinge să-i citim cărțile. Din moment ce ne îndeamnă să citim orice, poate ajungem și pe la el, din greșeală.

| Leocerba a răspuns (pentru TortQuemado):

O teorie ad litteram nu prea am, dar am intrebari, stup de intrebari. Una dintre ele ar fi: bine, hai sa cunoastem, hai sa cunoastem perfect, hai sa ne transformam in Cunoscatorul! Ca sa ce? happy

| LikeARollingStone explică (pentru Leocerba):

Am trait s-o aud si pe asta! Pe bune nu vezi nimic bun in a cunoaste cat mai mult? Niciodata n-o sa te transformi in "Cunoscatorul", pentru ca mereu vor fi lucruri noi de "cunoscut".

| Leocerba a răspuns (pentru LikeARollingStone):

Parerile mele despre cunoastere sunt cat se poate de diferite. Uneori parerile mele incep cu Da, uneori parerile incep cu Nu. Cred ca pentru a-ti explica mai clar cum vad eu cunoasterea, ar trebui un cuvant nou, format si din Da si din Nu deodata, in orice caz ar fi o expresie de ras de noi insine si de induiosat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa faci asta 4 zile, nu ai sa stii de ce o faci. esti prea destept sa fii dependent de ce spun altii

| ElGreco21600 a răspuns:

Ok ok... Stim asta. Si stiu ca din ce in ce mai multi uita acest lucru. Dar ce-ti veni asa brusc laughing))?

| LikeARollingStone explică (pentru ElGreco21600):

Mi-a placut video-ul...S-a trezit nationalista din mine! big grin

| ElGreco21600 a răspuns:

Funda plz? laughing

| LikeARollingStone explică (pentru ElGreco21600):

Nope. Nu simti cauza. sad Esti doar pe interes...

| ElGreco21600 a răspuns:

Ba da, o simt. Problema e ca din ce in ce mai putina lume o simte... Si eu am cerut doar o funda ce e asa de rau in asta, nu da daca nu vrei laughing)

| TortQuemado a răspuns:

Nu! Nu citiți orice! Decât să citești 5 mizerii pe lună, mai bine citești o carte bună, o dată la 2 luni. Sau mai bine vezi niște filme bune - există filme cu mesaje mult mai profunde decât multe cărți ultra-apreciate, de la autori de pseudopupu.

Și, mai ales, nu citiți Tudor Chirilă!