| ioradu a întrebat:

Cum pot gasi motivul astrelor intr-o poezie? funda

Răspuns Câştigător
| DragosEsteCuTheAngel a răspuns:

De obicei, motivul astrelor apare cand eul poetic releva planul cosmic care este pus in evidenta alaturi de un alt plan (terestru de obice) - lucru caracteristic descrierilor artistice de tip tablou. Incearca sa gasesti niste figuri de stil de genul "Stele de argint" sau "Cerul de un negru ametitor", chestii din astea.

Succes. Si pe viitor, incearca sa iti intrebi profesorul cand ai dificultati cu temele, nu internetul happy

1 răspuns: