| gheorghe696969 a întrebat:

Cum sa ciesc mai mult? Ma refer la vointa..cateva sfaturi si funda :3

Răspuns Câştigător
| daassh a răspuns:

Aici nu cred ca vorbim de vointa, cat despre motivatie, nu ai o motivatie suficient de puternica sa o faci.
Uite ca exemplu, eu, asemenea tie am fost si eu, aveam nevoi de un impuls puternic sa citesc ceva, dar dupa ce mi-am gasit motivatia, aceea fiind dezvoltarea personala am reusit sa ma adun si sa citesc, mai greu la inceput(ca stii tu, orice inceput e mai dificil), dar apoi citeam chiar de drag si bineinteles mai trebuie sa gasesti si ceea ce te inspira? De unde stii ce te inspira? Iti spun eu, numai incercand! Succes!