| Basiaku a întrebat:

Cum se scrie un eseu despre independenta?

5 răspunsuri:
| GroparuVesel a răspuns:

Se scrie asa:
un(spatiu liber)eseu(spatiu liber)despre(spatiu liber)independenta?
happy.

| costyn162 a răspuns:

Poti fi mai specific? Pentru ca "independenta" din intrebarea ta poate fi interpretata diferit:
1. Poate fi un text argumentativ despre ce inseamna a fi independent; si atunci mergi pe social, pe experiente concrete din viata de zi cu zi, de ce nu te poti lega si de filosofie.
2. Poate fi un text istoric iar acesta se poate imparti in 2 sau mai multe; Poate fi vorba despre independeta Romaniei din 9 mai 1877 in vremea regelui Carol I prin interventia ministrului de externe Mihail Kogalniceanu; Poate fi vorba despre independenta Statelor Unite ale Americii de la Philadelphia din 4 iulie 1776. Sau desigur, despre independenta oricarui alt stat.

| Accero a răspuns:

Pai,in primul rand o sa iti dau niste idei :
1) cauta definitia cuvantului "independenta" in DEX si dezvolt-o
2)Cauta persoana si tot ce se poate gasi despre declaratia de independenta(ti-as spune eu dar e mult mai bine caut pe goolge) si ia de acolo doar partile importante
3)Inceaca sa nu copiezi de undeva de pe internet, ci doar sa te inspiri si sa formezi propriile idei, vei fi surprins cat de bine o sa iti iasa
4)Incheie prin a-ti arata admiratia fata de cei care au declarat independenta si ne-au facut pe noi sa fim un "popor" (cu sensul de tara) liber.
BAFTAwinking

| Basiaku explică (pentru Accero):

Mersi mult pentru ajutor

| Accero a răspuns (pentru Basiaku):

Cu placere, sper sa-ti iasa bine happy