| Anahiteamo a întrebat:

Despre ce as putea scrie o poveste captivanta in 15 pagini A4? Vreau cat mai multe idei.
Dau funda pentru cele mai bune raspunsuri!

4 răspunsuri:
| Scherimuvi a răspuns:

Lasa-te inspirat de poeziile lui Bacovia. Este imposibil sa nu trezesti atentia.

| Kandia15 a răspuns:

Despre orice happy E alegerea ta. De ce sa iti dam noi indicii si idei cand tu poti sa te folosesti de orice idee. Sigur o sa iti iasa o compunere frumoasa. Da-ti frau liber imaginatiei happy Bafta

| Just0a0dream a răspuns:

Buna!
Ai putea sa te inspiri dintr-un roman, o carte ceva care ti-a placut.Imagineaza-ti o situatie similara,modific-o cum ti-ar fi placut tie sa se intample,mai scoate un personaj sau adauga,schimba finalul,joaca-te cu situatiile.
Poti scrie o intamplare de groaza,care sa para ca e asa la inceput,iar la sfarsit totul sa fie descoperit de politisti sau alti oameni ca totul a fost pus la cale si totul are de fapt o logica.
Poti scrie despre o calatorie,o poveste de dragoste, cineva care inseala si isi gaseste dragostea intamplator, cu final fericit/nefericit, poti adauga si elemente comice, in orice povestire.

| PureAngel a răspuns:

Ce zici daca ai scrie o poveste despre politisti care incearca sa rezolve crime care nu au nici un indiciu sau urme. Dar in final reusesc sa gaseasca criminalul in seria din cauza unui indiciu scapat de criminal.
Sau o poveste despre doi oameni fata/baiat sau baiat/baiat fata/fata care se intrec mai mereu din orice si cu aceleasi note care au un viitor diferit. Unul are un viitor stralucit iar celalalt deloc stralucit.
Sau ai putea scrie despre un oras cu un trecut incalcit si niste adolescenti care incearca sa rezolve trecutul orasului.
Sper ca te-am ajutat cat de cat cu ideile! happy