| Aazra a întrebat:

Din ce operă a lui Liviu Rebreanu face parte următorul citat: "Te iubesc pentru că mă iubeşti: acesta e un schimb, dar nu e iubire. Te iubesc pentru că te iubesc, şi nimic mai mult; te iubesc numai pentru că te iubesc: aci începe iubirea. Îţi mulţumesc din suflet că te iubesc: acesta e cântecul iubirii."?

Răspuns Câştigător
| Nectunt a răspuns:

Opera căutată este „Mărturisire" de Liviu Rebreanu.

| Aazra explică (pentru Nectunt):

Mulţumesc.

2 răspunsuri:
| elenaraluca14trol a răspuns:

Eu stiam ca nu e din nicio opera, ca e pur si simplu un citat. scuze daca nu-ti sunt de ajutor...