| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a întrebat:

E necesar sa citesc toate cartile/romanele pentru bac?
Daca invat comentariile cuvant cu cuvant mai are rost sa citesc si cartea?

Nu vreau raspunsuri gen, daca citesti cartea stii mai multe pentru tine etc. Vreau sa stiu doar daca invat comentariile fooarte bine pot lua o nota mare la bac. Ms

Răspuns Câştigător
| ElenaSt2011 a răspuns:

Nu are rost sa citesti atatea romane. Este pierdere de timp.

Ajunge daca inveti comentariile literare si caracterizarea personajelor predate de profesoara de romana la scoala.

Sigur vei trece examenul daca vei sti sa spui cat de cat ceva, pe scurt la fiecare subiect.

Daca inveti comentariile foarte bine, ai sanse mari sa iei o nota mare la bac, este evident asta.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca citesti cartea stii mai multe pentru tine...glumesc, adevaratu` motiv este ca daca citesti, poti sa inveti mai usor cometariile.

| IonuţR1995 a răspuns:

E bine sa citesti si cartea. Deoarece la bac, te mai blochezi, si mai balivernezi, si e bine sa stii totul exact.

Succes la bac.

| Basthet a răspuns:

Bună! Găsești pe net o parte din romanele pentru bac povestite pe scurt, deci mai ușor de citit și de înțeles. Fă o căutare cu "povestiri pe scurt".
Succes!