| oanazam a întrebat:

Este vreo diferenta intre monologul argumentativ si textul argumentativ?

Răspuns Câştigător
| Resurrection a răspuns:

Da. In textul argumentativ este o simpla argumentare cu privire la un anumit subiect, insa monologul argumentativ este expunerea gandurilor si sentimentelor la persoana 1 asupra unui subiect.

3 răspunsuri:
| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

Nu exista nicio diferenta.Monologul argumentativ e tot un text pana la urma.Iti exprimi opinia folosind verbe la persoana intai.

| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

Imi pare rau pentru raspunsul de dinainte.Intradevar exista:

http://www.scribd.com/doc/57077279/textul-argumentativ

| IssabellaLoLa a răspuns:

Da,este o diferenta intre cele doua
un text argumentativ implica redactarea opiniei tale
iar intr-un monolg, iti poti expune verbal opinia si viziunea ta asupra unui subiect...
cam asa cred eu
:*:*:*