| ღBelieveInHopeღ a întrebat:

Heey! Imi puteti spune ce carti as putea citi? (mentionez ca am 12 ani)

Răspuns Câştigător
| djphilosoph a răspuns:

Heeey! O carte perfrcta pentru copii cu varsta cuprinsa intre: 12-17 ani - Asa numitul Horror pentru copii, cu o poveste impresionanta, o poveste de dragoste si supranatural:
Seria de carti: Cronicile Wardstone de Joseph Delaney, care incepe cu volumul:
Ucenicul Vraciului. Descarca-l gratis pdf de aici:
http://www.fileshare.ro/75065183057.8
Have fun!
Funda? Poate dupa ce citesti cartea! :-)

9 răspunsuri:
| Copac13 a răspuns:

Si eu am 12 ani si iti sugerez niste carti de aventura sau horror gen legendele olimpului cei 3 muschetari padurea spanzuratilor (a citit-o un prieten) Foc si Gheata(dupa care s-a facut serialul Game of Thrones) si cartile lui J.R.R.Tolkien(Hobbitul,Trilogia Stapanul Inelelor, Silmarilion si Copii lui Hurin)

| Teardrop a răspuns (pentru Copac13):

Ai 12 ani şi ai citit Stăpânul Inelelor, Silmarilion şi Copii lui Hurin? O.o

| Teardrop a răspuns (pentru Copac13):

Şi ai citit Cântec de Gheaţă şi Foc?! O.o

| ShadoWCrist a răspuns:

Calaretul fara cap-Mayne Red

| RobertSteaua02 a răspuns:

Marea Monstrilor
Cum sa faci sa nu citesti
Cele 3 fete ale lunii

| littlepanda a răspuns:

Fluturi - Irina Binder!

| cuvant a răspuns (pentru littlepanda):

O recomand. eu le-am cumparat... nu stiu daca este pentru 12 ani dar e foarte buna

| Hojda_Gaby_1996 a răspuns:

La Rasarit de Eden-John Steinbeck

| Paulika15 a răspuns:

Insemnarile unei pustoaice, care sunt 6 volume