| AndyDiva a întrebat:

Heeya TPU!
As avea nevoie de ajutor din partea celor care au mai publicat carti sau care se pricep in domeniu. Am scris o carte (un roman de fictiune). Problema este ca nu am mai publicat si nu prea stiu ce ar trebui sa fac.
Mi-as dori sa pot sa public la Editura Nemira. Din cate am citit, nu este prea greu, dar am nevoie de sfaturile voastre.

P.S. Am 15 ani. Sper ca varsta nu ma va impiedica sa public cartea.

Multumesc anticipat si pupicei!

P.P.S. Ofer fundita!

Răspuns Câştigător
| RedheadOnTheRun a răspuns:

Cel mai bine e sa vorbesti direct cu ei, sa te indrume mai departe, sa stii daca sunt interesati de cartea ta. La fel faci si pentru celelalte edituri.

http://nemiramedia.ro/contact

Alege o modalitate de contact, fii perseverenta si ai multa rabdare!

7 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

A citit cineva cartea ta? o persoana calificata, macar profesor de literatura? ce parere a avut?

| AndyDiva explică (pentru Kaℓi):

Da, au citit-o mai multe persoane, printre care si cativa profesori de literatura. Parerile au fost bune. Cu siguranta nu aveam de gand sa public cartea, fara sa fi cerut cuiva sa o citeasca. Problema ramane cu ceea ce am scris si in intrebare. Ma poti ajuta?

| Sadic a răspuns:

Nemira, din câte ştiu eu, nu publică autori români. Vârsta te va împiedica poate în multe situaţii, dar acum sper că nu.

| KostaKhe a răspuns:

E destul de greu să tipărești cartea. Nu, vârsta nu te împiedică. Costurile sunt foarte ridicate. Dar dacă crezi în tine și dacă câteva persoane calificate au citit cartea, merită să încerci.

| AndyDiva explică:

Va multumesc frumos pentru raspunsuri si incurajari! Din pacate nu pot alege decat un castigator. Va pup! kiss