| Piu_Debora-Roxana_1998 a întrebat:

Hei, imi plac mult cartile romantice cu vampiri varcolaci vrajitoare etc...cred ca cel mai bun exemplu ar fi nascuta la miezul noptii de c.c hunter...imi recomandati alte carti asemanatoare? mersii

5 răspunsuri:
| Cameliapantiru a răspuns:

Eu iti voi recomanda o carte horror clasica, extrem de bine scrisa, o lectura placuta si, totodata, utila: "Frankenstein''-Mary Shelley. Enjoy! O seara frumoasa!

| KittyKernel a răspuns:

JURNALELE VAMPIRILOR de L.J.Smith
Iti recomand aceste carti (sunt mai multe volume )

| AdeDm a răspuns:

Eu ti-as recomanda ceva din litereatura noastra.Si in plus e si genul de carte de care-ti place sa citesti din cate ai spus. Deci recomandarea mea va fi "Domnisoara Christina" - Mircea Eliade. Lecturare placuta!winking

| Mihaaa24 a răspuns:

Poti incerca:

Seria "Casa Noptii" - P.C.Cast & Kristin Cast
Seria "Amurg" - Stephanie Meyer (mie nu mi s-a parut cine stie ce, dar merge sa incerci)
Fantomele ne stiu toate secretele - Megan Crewe
Nu plange sub clar de luna - Heather Davis
Dracula - Bram Stoker
Seia "Academia Vampirilor" - Richelle Mead (cea mai tare serie citita ever, pe langa Harry Potter)
Seria "Giorgiana Kincaid" - Richelle Mead
Seria "Vampirii din Morganville", am uitat de cine e scrisa
Seria "Vampirii Sudului", si la asta am uitat autorul
Seria "Sange albastru" - Melissa de la Cruz
Seria "Jurnalele Vampirilor" - L.J. James parca
Blestemul din Swoon - Nina Malkin
Setea - Carrie Jones
Seria "Obsidian" - J.Laurnemont (sau ceva de genul, am uitat cum o chema pe autoare)
Cartea pierduta a vrajitoarelor - Deborah nu mai stiu cum
Harry Potter - J.K.Rowling (la inceput nu e foarte romantica, dar ultimele volume contin si secvente romance)
Seria "Cand esti vrajitoare..." - am uitat autoarea

Si acum ceva cu mai multa actiune decat romance, dar tot fantastice sau SF:
Jocurile Foamei - Suzzane Collins
Divergent - Veronica Roth

Poti incerca cartile lui John Green, sunt destul de romantice toate, dar nu e pic de fantasy in ele.
Am citit mai multe dar nu imi vin acum :/ Sper sa iti placa astea. Funda?

| CorinaAdela13 a răspuns:

Încearcă "Nu plânge sub clar de lună" de Heather Davis.