| mugurelpetru a întrebat:

Hey-o am venit cu o noua compunere, sper sa va placa si sa imi ziceti ce credeti.
V-O-N

Arborele iubirii pierdute adancite sclipea in lumina albastra a urii. In varful Muntelui statea monumentul eroiilor legendari decazuti, stralucirea muntelei disparea incet …. incet…. spre un intuneric drept ce era neiertator! Copacul iubirii nestinse era vesnicul strajer al dragostei supreme.

Un suflet inocent ratacit umbla prin taramul distrugeri.O lume in care solul era negru, iar crapaturile straluceau intr-un infern al rosului nemarginit, totul era o intindere fara sens…!

Sufletul distrugea totul incet si sigu! Puterea lanturilor iubirii devenea din ce in ce mai slaba…..Intre timp strajerul devenea rece, intunecat si insetat dupa sange!

Arborele inflorea niste florii rozalii deschise ce se asemanau cu niste creature frumose, dar distrugatoare ce tanjeau dupa sange. Lanturile iubiri se ofileau ca un iris aprins de-un rosu-albastrui……!

Intr-o pestera sufletele oamenilor decazuse ca lanturile iubrii! Solul uniform era plin de sange de-un purpuriu intunecat…!

Lanturile rupte faceau zgomote pe solul cel dur…… tipete de durere…..strigate singuratice ce de abia se mai auzeau…. ultimele cuvinte se auzea printre unii…!

Sufeltul umbla printre corpurile fara viata ce se aflau pretutindeni…. O stralucire apasatoare se avanta din suflet…. Isi regasise scopul! Stralucind in hainele vantului, cu urmele pacatului sangeriu…!

Omul avea o expresie ce iti sugera ca a fost tradata, abandonata si crescuta singura…. In urmatoarele clipe se afla langa copacul iubirii.

Incercand sa-l aduca la viata, florile distrugerii sareau pe el cu o sete de sange nemarginita ce nu putea fii masurata. In ultima clipa a vietii reusise sa readuca copacul la viata. Semnul sangeriu sclipea si iesea din sufletul distrus ce lua forma unui cuvant,, V-O-N’’! Oamenii din adancurile disperari erau condusi in aer de lanturile rupte! in fiecare cuplu era scris cuvantul v-o-n, iar pe celalanta speranta…

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Sincer? Mai ai de lucrat, dar iti recomand sa-ti faci un blog.

| mugurelpetru explică (pentru neutrino):

Asta ma gandeam si eu dar dintr-un anume motiv nu pot sa schimb deloc compunerea... sunt contient ca unele propoziti pur si simplu nu imi plac. Dar nu pot sa le schimb

| neutrino a răspuns (pentru mugurelpetru):

Ok, atunci noi ce vina avem?

| mugurelpetru explică (pentru neutrino):

Niciuna happy dar voiam sa va intreb despre opinia voastra si nu am zis ca ar fi vina voastra!

| neutrino a răspuns (pentru mugurelpetru):

Pai daca tie nu-ti place ceea ce ai scris, de ce ne chinui?

| mugurelpetru explică (pentru neutrino):

Nu am zis ca nu imi place! am zis ca nu imi plac unele propoziti! si care e marea chinuiala! nu intrati in genu literatura sa cititi compunerile altora?