| Faur_Delia_1997 a întrebat:

Imi puteti spune care e seria/cartea voastra preferata si spuneti-mi de ce v-a placut.
Dau FUNDA!
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Miaeuu a răspuns:

Imi plac mai multe serii de carti,cum ar fi cele cu vampiri sau Harry Potter. Sau The Hunger Games, Divergent, etc. Dar preferata mea este Percy Jackson si Olimpienii, dar si cartiile scrise de Rick Riordan. Imi place ca acest autor are idei originale si foloseste mai multe informatii pentru a atrage cititorii spre cartile clasice, cum ar fi Legendele Olimpului.

| Faur_Delia_1997 explică (pentru Miaeuu):

Multumesc pentru raspuns! Si eu am citit cartile de Rick Riodan chiar daca erau in engleza. Cartile lui(Mai ales cele cu Percy ) sunt preferatele mele

3 răspunsuri:
| Alcyon a răspuns:

Am mai multe carti preferate, nu doar una: 1984, fiindca imi plac mult romanele distopice, Odiseea Spatiala, Jocul lui Ender. Imi plac si cartile de dragoste, cum ar fi Mandrie si Prejudecata, Jane Eyre, La Rascruce de Vanturi, Sora Carrie + romanele lui Thomas Hardy. De curand m-am orientat catre carti scrise de autori romani si nu-mi pare rau. Exista multe romane pe piata, care pot rivaliza cu celebrele Hunger Games sau Divergent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Pai mie mi-au placut toate astea : "Niciodata impreuna?", "E usor sa te iubesc", "Fericirea incepe >azi-Fercirea mea esti tu","Pe strada Dublin", "Pe strada Londra", "Te astept", "Te doresc". Sunt absolut superbe, scriitorii au o imaginie bogata si creeaza personaje exceptionale, la unele am plans, desi nu sunt o fire sensibila. cred ca m-am indragostit de toate personajle principale. Deci toate au tema iubirii, si sunt minunate, Daca te atrage acest gen, le recomand din tot sufletul :3.