| annaaaa a întrebat:

Heyy! Ce carti gen "cartea interzisa " sau "Harry Potter " mai stiti? Dau funda! :*

2 răspunsuri:
| BaiatDeGaşcă a răspuns:

C S Lewis-Cronicile din Narnia, Rose E Sabin-seria Şcoala de vrăjitorie, Anna Dale-Şoptindu-le vrăjitoarelor, V M Jones-seria Karazan(Şerpii din Arakesh, Prinţul pierdut, etc), Sophie Audouin-Mamikonian-seria Tara Duncan(Magicienii sorţitori, Cartea interzisă, Sceptrul blestemat, etc), Angie Sage-seria Septimus Heap(Magie, Zborul, Leacuri, etc), Christopher Paolini-Eragon, Joseph Delaney-seria Vraciului(Ucenicul vraciului, Blestemul vraciului, Secretul vraciului), P B Kerr-seria Copii lămpii fermecate, Nancy Farmer-Marea trolilor, Paul Stewart & Chris Riddell-Cronicile Lumii de Margine, Alan Gibbons-trilogia Legendeer(Umbra Minotaurului, Războinicii Corbului, Legiunea Vampirilor), mai găseşti altele la fel de interesante la editurile Rao, Corint junior sau Nemira.