| Woosprit a întrebat:

"Luna incet dispare intre nori
Iar gandurile incep sa imi dea fiori
Stau afara si e frig
Si incet incep sa strig
Vocile m-aud strigand
Iar ele imi raspund urland

Agonia a-nceput
Luna n-a mai aparut
Nimic nu este cum am vrut
Nimeni nu ma mai aude
Strigatele imi sunt mute

Stau intins si ma gandesc
Cum incep sa ma sfarsesc"

Imi puteti da o scurta parere despre aceasta poezie?

3 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

E frumoasa, îmi place, dar mai putin versul cu,, Vocile m-aud strigând '' nu prea are logica.

| unprietenaproape a răspuns:

Poeta dar vezi, trebuie sa aiba logica ceea ce compui

| AGirlWithDreams a răspuns:

Mai ai de lucrat. Ai talent dar mai trebuie sa muncesti...iti spun din experienta tongue nu ca as fi o experta dar am castigat multe concursuri internationale. Cum ziceam...ai talent dar mai lucreaza la tehnica, la rima, la elementele de prozodie, la tema...fa un mesaj mai special. Scoate-ti opera din categoria normalului si banaluluiwinking scrie ce simti pur si simplu. Te pup si vezi ce faci!