| anonim_4396 a întrebat:

Nu sunteti frustrati cand va face o placere atat de mare si a-ti vrea sa cititi anumiti carti dar nu aveti bani sa le achizitionati in timp ce altii care si-ar permite orice nici nu se gandesc sa intre intr-o librarie? Atat de disfunctionala a devenit lumea in care traim? O lume a extremelor?

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Exista si varianta de a citi carti online fara plata fara frustrare

| AvalohAlyn a răspuns (pentru mgtow):

Unde sunt carti online gratis?

| justfriend a răspuns (pentru mgtow):

Stiu,dar sunt si carti pe care nu ai posibilitatea sa le citesti si apare un oarecare sentiment de frustrare in privinta asta.

| mgtow a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Cauta pe kat.ph - google

| minrest a răspuns:

Du-te tata la Nationala, fa-ti permis gratis si citeste de te svanta. Frustrati sa se simta cei de care spui, care traiesc pe picior mare intr-o lume mica. Salut.

| justfriend a răspuns (pentru minrest):

O sa te ignor suficient incat o sa-ti spun doar ca esti un om care are cu adevarat o parere plauzibila asupra vietii.

| AvalohAlyn a răspuns:

Hei justfriend, dar ai uitat un lucru:exista biblioteca unde poti imprumuta cartile ce ti le doresti si poti sa le citesti, apoi sa le predai inapoi.E si asta o varianta daca nu ai posibilitati financiare multe.Eu am permis la biblioteca si multe carti am gasit acolo de care aveam nevoie.E adevarat ca unele nu sunt, dar de obicei la bibliotecile mari ce se respecta cartile bune si cunoscute se gasesc.

| justfriend a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Nu am uitat dar eu nu locuiesc in oras si nu mi se permite sa imprumut carti.Ideea pe care am vrut insa sa mi-o exprim cred ca a-ti perceput-o cu totii. Multumesc de sugestie oricum!

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu neaparat. Asta ar insemna sa incep sa fiu frustrata in legatura cu tot ceea ce eu nu am posibilitatea sa achizitionez, iar altii da. Intotdeauna vor fi unii cu mai multe posibilitati financiare decat mine si care isi vor arunca banii pe lucruri care poate mie se par inutile, dar lor nu. Fiecare are dreptul sa isi cheltuiasca banii pe ce isi doreste. Pana la urma cine suntem noi sa decidem ceea ce ar trebui sa faca ceilalti cu banii lor? Asa cum mie nu imi place sa mi se spuna pe ce sa cheltuiesc banii, asa prefer sa ii las si pe ceilalti sa face ce vor cu banii lor. Personal, nu pot sa inteleg aceasta frustrare. Mai degraba imi orientez acea frustrare in a gasi o modalitate pentru a-mi achizitiona un minimun de carti pe care mi le doresc si imi sortez mai bine lista lor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uita-te la cine e are bani in Romania. Becali, Guta, Nelson Mondialu si lista poate continua.
Normal ca imi vine sa ma i-au la bataie de ciuda, dar asta e viata, trista si adevarata.

| Lia340 a răspuns:

Ba da, crede-ma! Dar asta-i realitatea.Cei cu bani, de bine ce au dus-o, ii doare in cot de sentimente, cultura sau arta. Pe cand oamenii cu mai putine posibilitati s-au axact pe ceea ce este cu adevarat important. Rezultatul happy;* il vezi si singur.