| JamilaGizeh a întrebat:

O carte care te-a marcat?

9 răspunsuri:
| Ohaithar a răspuns:

Recent? Frații Karamazov de Feodor Dostoievski

| fyrelord a răspuns:

Secretele Succesului - Dale Carnegie, multe, multe experiențe. Dar și seria The Hunger Games.

| cristi1212 a răspuns:

Pavilionul cancerosilor de Solzhenitsyn si Gunoaiele razboiului de Ha Jin

| LovelyA17 a răspuns:

Eve de Anna Carey :3
Ador cartea asta happy O recomand ^^
A citit-o cineva? ))
PS: Sunt 3 căți. Am citit doar 2, ultima nu o am. nici nu sunt sigură dacă a fost tradusă.

| Anonim9988 a răspuns:

Magul - John Fowles, un roman pshihologic de asemenea si ecranizat

| SweMafie a răspuns:

Cum a spus si @fryelord "The Hunger Games", toate volumele, sunt extraordinare, daca iti plac cartile mai cu glume perverse recomand "Suge-o Ramona", o carte semi-amuzanta cum spune si autorul laughing
Daca vrei ceva mai romantic "Cismigiu et Comp" mi-a placut foooarte mult, si ceva despre adolenscenti cu cuvinte mai "frumusele" este " Jurnalul erotic al unei adolescente de 16 ani", daca mai vrei carti, poti mentiona tipul care iti place si iti pot recomanda cateva. O zi buna big hug

| Candyclouds a răspuns:

Seria Fetele Gallagher, de Ally Carter-asta daca te pasioneaza spionajul, ca si pe mine
Nascuta la miezul notii, de C.C.Hunter (pe asta o citesc acum s mi se pare draguta big grin

| andrada1000 a răspuns:

O bucla in timp.
E scrisa de Madeleine L'engle.
Este o carte minunata, merita citita.

| Marcelynn a răspuns:

Cand eram mai mica am citit o carte care-mi place si acum: Matilda.