| anonim_4396 a întrebat:

O serie de carti buna? Science-fiction daca se poate. In afara de vreo serie de a lui Asimov, trilogia marte, jocul lui ender si chestii cu vampiri

Răspuns Câştigător
| Cameliapantiru a răspuns:

Seria "Dune"-Frank Herbert (SF)
Seria "Gestapo"-Sven Hassel (literatura de razboi)
Seria "Saga Asiatica"-James Clavell (fictiune istorica/aventuri)
Seria "Ciresarii"-Constantin Chrita (aventuri, carti despre adolescenta)
Spor la citit si lectura placuta, orice ai alege!

1 răspuns:
| Andreea_Mihaella_1998 a răspuns:

Academia vampirilor, vampirii din morgenville, jurnalele vampirilor, jurnalele lui stefan, evident twilight si mie mi au mai placut micutele mincinoase