| Rici_Rici_1974 a întrebat:

Poate un copil de clasa a IV-a sa invete o lectie de clasa a IV-a cu cuvintele de clasa a X-a?

7 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Daca chiar trebuie, da, cu o memorie buna, cu perseverenta si cu multe repetari.

| kar1GaNNN a răspuns:

Nu prea cred eu asta.
Ar trebui sa fie urmas de a lui Einstein.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă înțelege termenii, da.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

De unde stie copilul de clasa a IV-a ca in lectie sunt folosite cuvinte de clasa a X-a?

| Sadic a răspuns:

Da.

| D5e1n3i5s9a a răspuns:

Din moment ce lectia este de clasa a IV-a nu au ce cauta cuvinte de clasa a X-a. Parerea mea. De invatat cred ca ar putea sa invete, pana la urma poti invata orice pe derost, dar bu va avea nici un rost, pentru ca nu va intelege nimic din ce va invata.

| andreispeed250 a răspuns:

Nu cred