| Manole_Alina_1990 a întrebat:

Puteti sa imi spuneti niste carti adolescentine bune sau de dragoste(fara+18).Multumesc anticipat

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

La rascruce de vanturi, pe aripile vantului, enigma Otiliei, Elevul Dima dintr-a 7-a, David Copperfield, Singur pe lume, Winnetou, Mandrie si prejudecata, Emma.

| KatjaM a răspuns:

''Mincinosii'', ''E usor sa te iubesc'', ''Mare Tranquilitatis'',''Sub aceeasi stea'', ''Cautand-o pe Alaska'', ''Orase de hartie'', ''Destine la limita'', ''Intimidare'', ''Indrazneste sa iubesti'', ''Fulgi de iubire'', ''Zi dupa zi'', ''Viitorul nostru'', ''Anna si sarutul frantuzesc'', ''Academia vampirilor'', ''Instrumente mortale'', ''Dispozitive infernale''. Cam astea imi vin in minte deocamdata