| Nikolaus a întrebat:

Salut.Am primit o carte cadou:"Harry Potter si talismanele mortii".Din cate am citit pe net e ultima carte din seria Harry Potter. Voiam sa ma apuc sa o citesc dar dupa m-am gandit ca poate degeaba o citesc daca celelalte carti din serie nu le-am citit.Pe net zicea ca se leaga direct de a 6-a carte...Cei care ati citit ce ziceti? Merge citita si inteleasa daca n-am citit alte carti Harry Potter? Nici macar nu stiu prea multe despre acest magician sau ce o fi el..Doar din jocurile de acum 10 ani il mai stiu pe Harry,in rest, nimic.

3 răspunsuri:
| suffarstar a răspuns:

Ala care ti-o dat cartea nu a fost prea inspirat. Trebuie sa le citesti pe toate. Merita fiecare pagina.

| Teardrop a răspuns:

1)Nu merge nicăieri că n-are picioare.
2)Evident că trebuie să citeşti mai întâi celelalte cărţi.

| girlygirl285 a răspuns:

Daca nu stii nimic despre Harry Potter, ti-as recomanda cel mai bine sa iti cumperi celelalte carti, deoarece sunt multe personaje care mai apar pe parcurs, actiunea este foarte complexa si in anumite pasaje se aduce aminte de o alta secventa intamplata sa zicem in cartea I. Ca sa poti intelege povestea si sa o apreciezi (plus fiind un clasic) ti-as recomanda sa citesti celelate carti inainte, pentru ca nu o sa intelegi.