| DaDuSH a întrebat:

Salut, as vrea sa va rog sa imi recomandati cateva opere care intra la tema "dragostea". Nu as vrea sa fie foarte lungi si daca se poate sa fie mai S.F. sau mai interesante, captivante. Nu vreau aceeasi poveste cu el si ea care se iubesc si apare personajul negativ care nu-i lasa si asa mai departe. Multumesc

4 răspunsuri:
| fuzzer a răspuns:

Maitreyi, Nunta in cer de Mircea Eliade.

| AnonimulCurios a răspuns:

Ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi
Fantana dintre plopi

| WhiteCheetah a răspuns:

Romeo si Julietalaughing

| nicolicii03 a răspuns:

Seria Fallen de Lauren Kate, de becca Fitzpatrick ingerul noptii, crescedo, tacere si de Nina Malkin Blestemul din Swoon.