| lBroken69 a întrebat:

Îmi puteţi recomanda nişte cărţi interesante de citit? Pentru vârsta de 14-18 ani?

8 răspunsuri:
| CristinaSNC a răspuns:

Hei happy
Daca ai intre 14 si 18 ani poti sa incerci sa citesti si carti care nu le vezi pe la ore la scoala, deci uite cateva sugestii:
1. "Fluturi"- Irina Binder, are doua volume, am auzit ca sunt superbe, vreau si eu sa le citesc happy
2.Sandra Brown, orice carte scrisa de ea, nu vei regreta, cartile sunt de dragoste.
3."Iarba e tot mai verde" - Sara Orwig, e tot de dragoste
In rest ai mai putea sa incerci carti dupa care s-au facut anumite filme. De exemplu seria de filme Twilight are carti, sau ceva mai recent, cartea dupa care este facut filmul " Fifty shades of Gray ".
Sper ca te-am ajutat happy!

| lBroken69 explică (pentru CristinaSNC):

Sunt băiat.Şi sincer să zic nu mă impresionează foarte tare cărţile gen Fifty Shades of Grey şi nici prea tare cele cu vampiri.

| CristinaSNC a răspuns (pentru lBroken69):

Atunci poate iei in considerare primele 3 variante, oricum nu stiu ce sa recomand unui baiat laughing

| Gabi696969 a răspuns:

Maitreyi de Eliade

| CristinaSNC a răspuns (pentru Gabi696969):

Daca alege "Maitreyi", sper ca o sfatuiesti sa ia in considerare si cartea eroinei lui Eliade nu? happy Eliade isi descrie propria experienta in carte. Maitreyi Devi "ii da replica " lui Eliade prin cartea :" Dragostea nu moare".

| Andreve123 a răspuns:

Jurnalul unei pustoaice parca se numea...este super cartea! love struck

| cRonaldo a răspuns:

Ai putea citii cărțile trilogiei,, Fifty Shades,,
Volumul 1: Fifty Shades of Grey
Volumul 2: Fifty Shades Darker
Volumul 3: Fifty Shades Freed

| Alexandrinna a răspuns:

Da,as putea sa-ti recomand ''Lorelei'' de Ionel Teodorescu... Buna carte! Lectura placuta!winking