| Zippy a întrebat:

Iubesc filmele/serialul Hannibal si m-am hotarat sa citesc si cartea.Totul e bine pana cand descopar ca prima carte (dragonul rosu) spune povestea de dupa capturarea doctorului Hannibal si pensionarea lui Will Graham.E posibil sa fi gasit eu ordinea gresita a cartilor? Daca e asa va rog sa imi dati ordinea exacta a lor si eventual si un link de unde sa le descarc in format pdf, de preferat in romana.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ordinea cronologica este asta:

Hannibal Rising
Red Dragon
The Silence of the Lambs
Hannibal

3 răspunsuri:
| Aide a răspuns:

Nu ai cum sa gresesti ordinea cartilor atata timp cat pe cotor si pe prima coperta scrie numarul cartii (din respectiva editie). Multa bafta happy

| wolder a răspuns (pentru Aide):

Nu scrie

| wolder a răspuns (pentru Aide):

Nu scrie numarul cartilor pe cotor