| mugurelpetru a întrebat:

Sper sa va placa
Cum ar fi...
As vrea sa inceteze.
Cum ar fi daca n-as mai plange, as putea sa zambesc cu ea, dar sunt blocat!
Nu pot, nu pot face nimic, as vrea sa ii aduc aminte de mine...
As putea sa traiesc cu ea mereu vazandu-i chipul...
Vazadu acei ochi frumosi si albastri, care ma farmeca...

Vazand acei obraji si acea gura care sunt atat de dragute... sau acele expresi!
La dracu' cu tot!
Sufera, sufar.

Sa uit de mine? pot sa o fac fericita?
Cum ar fi daca n-ar uita?
Daca as putea sta cu ea mereu... incercand sa zambesc in timp ce ea plange?

In timp ce sufera?
Trebuie sa o ajut.
Cum ar fi daca persoana cea mai iubita, cea pe care o iubesti cel mai mult...

Tu si ea sa fiti prinsi intr-o o alta lume in care este numai o zi?
Ziua sa fie alfa sau incepetul si noaptea sa fie omega sau sfarsitul...
Sa fiti prizonieri... sa fiti inchisi in libertate?

Cum ar fi daca ziua ai intalni-o pe ea,
desi tu o stii de multa vreme, ea este blestemata si nu mai are acea memorie
Suntem obligati. Sunt obligat sa o intalnesc in fiecare zi din nou.

Sa ma uite iar... sa ma intalneasca iar... si apoi sa ma uite.
Apoi vine noaptea si ea. Fata care ma face sa zambesc,
Cea care desi este simplista este cea mai complexa fata si perfecta pentru mine...

Acele gesturi pe care le face... vreau sa le vad, in timp ce zambeste...
In fiecare noapte murind la mine in brate... tipand si urland.
In timp ce soapta ploii imi atinge urechile incetisor, apoi atigandu-ne

corpul incet cu mici stropi reci...
Cum ar fi sa iti zic ca asta e viata mea de acum.
Sa stai in timp ce esti atins de ura... in timp ce o strangi tare in brate

Apoi sa te ia de langa ea, sa te tarasca de langa ea... sa vezi cum este dusa...
Iar tu nu poti face nimic!

Doar sa vezi ranile si sangele de pe maini... sa simti acele lacrimi care iti ard obrazul,

acele lacrimi care adeveresc ca a disparut...
Eu unul numai pot! Vreau sa se termine...
N-are logica! Vreau doar o mana de salvare din acesst infern...
Astept pareri si critici, orice e bine venit!

4 răspunsuri:
| FunditzaWwW a răspuns:

Frumos!

| PlacintaCuMere a răspuns:

Stii ca aici trebuie' sa pui intrebari si ceilalti sa raspunda...Tu vrei pareri.N-ai ales site-ul potrivit.In fine, ai facut o treaba destul de ok. ^^
Pa-pa

| wL123 a răspuns:

Pai dar eu inca nu mi-am dat seama ce e... E vreo porcarie de pozie fara rime si fara sens sau ce e... Niste randruri aruncate acolo, fara pic de idee, cred ca ai scris-o de plictiseala... Niste cuvinte aruncate si fara sens... Tot nu pot sami dsu seama ce e

| mugurelpetru explică (pentru wL123):

Pai doar aranjamentul arata ca o poezie, s
2. se scrie sa-mi*
3. Nu e scrisa la plictiseala
4. Sa stii ca exista si poezi fara rima si nu este poezie, asa am facut aranjamentul, daca era poezie era mult mai mult lirism si cuvinte sostificate.
Nu. nu este nici apartine nici genului epic, asta e logic.
3. Porcarie, poti sa imi zici de ce aceasta proza este porcarie, am zis critica, ce ai zis tu acolo nu e valid zi-mi de ce.