| Robert24M a întrebat:

Unde pot gasi ebook-uri gratis?

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Salut, poate nu vrei sa te uiti aiurea pe ebookuri. Eu te-as sfatui la o abordare bazata mai mult pe gasire, nu pe identificarea cartilor pe care vrei sa le citesti.

Astfel as merge intai de toate pe amazon.com si as cauta acolo cartea respectiva (dupa reviewuri, poveste, calitate, etc).

Apoi stiind numele as cauta varianta de carte pe care o vrei tu (pdf sau mobi sau epub). Acest lucru o faci pe net.

Daca gasesti de exemplu epub si tu vrei mobi ca sa o citesti pe kindle de exemplu, atunci te duci si cauti un convertor online de la ce format ai tu la ce format vrei tu.

Te-as sfatui sa nu incerci sa transformi pdf-ul in alt format deoarece iese in general nasol. Dar asta e in functie de carte. Xand ma refer nasol, ma refer la faptul ca anumite paragrafe ar putea sa lipseasca. In plus cam toate convertoarele iti convertesc si footerul si headerul de la pdf. Asa ca o sa fie cam neplacut la citire.

1 răspuns: