| Angaara a întrebat:

Am mai multe intrebari in legatura cu industria muzicala, nu stiu unde sa intreb:
1. Cum devii cantaret? Trebuie sa platesti ceva ca sa te poti lansa?
Am inteles eu cate ceva, ca faci o melodie si o duci la o casa de discuri. Dar 2. Am inceput sa compun pe niste programe de muzica electronica, pe calculator, insa eu nu am tehnologia necesara sa-mi faca piesa acasa, si nu am cu ce sa-i platesc pe altii. Este posibil sa se ocupe alti oameni din industria muzicala de inregistrarea piesei mele si ei sa isi castige datoria mea din acea piesa? Si 3. Ce surse de venit au cantaretii si de ce fel de angajati au nevoie si cat trebuie sa ii plateasca?
-
Sa va spun adevarul, sunt o persoana (fata) care am luat-o cam prea in serios cu asta, am vrut sa cant din adolescenta, dar nah, familiile unora ne stau in cale in loc sa ne faca viata. Si da, te certi cu unii oameni pentru ca ei au o parere foarte proasta despre acele fete, si nu incerci nici sa arati ca esti astfel. Am peste 20 de ani, si acum imi este singura optiune de a avea o viata, imi pierd anii. Si nu ma grabesc sa ajung in strainatate cu "straini".

2 răspunsuri:
| BiancaAndreeaa a răspuns:

Hey! Te inteleg perfect. Eu sunt adolescenta si imi doresc sa cant. Anul acesta vreau sa incep cursurile de canto dar mi e teama de parintii mei care nu stiu daca ma vor sustine desi am facut 7 ani de pian. In fine, sa stii ca o casa de discuri, un studio cauta persoane ca tine. Daca calitatile necesare nu trebuie sa platesti mult, vor plăti ei pentru tine. Daca le dai bani, sti ca oricand primești orice laughing)). Ideea este sa cauti si sa nu renunti. Incearca sa te imprietenesti cu persoane din domeniu daca nu esti deja. Ele iti vor face cunostinta cu cine trebuie. Vorbeste cu profesori de canto, unii chiar au studio și iti vor da informatiile necesare. In plus pe YouTube am inteles ca Avicii are cursuri despre Cum sa compui muzica pe calculator. Varul meu e pasionat de asta. Nu stiu daca te am ajutat dar macar am raspuns; )

| Angaara explică (pentru BiancaAndreeaa):

Pentru tine e usor, te lauzi ca tu deja ai inceput ceva si mai ai si timp ca inca n-ai ajuns la varsta mea unde tot ce cauta ei sunt femei siliconate care se dezbraca.