| PufuR5er a întrebat:

Am nevoie de ajutor urgent! Îmi place foarte mult trupa r5. Ei au la gat un lănț I șor facut dintr o pana de chitară si asa as vrea si eu sa am insa e scumpa si nu imi permit asa ca m am decis sa imi fac una acasa. Mi am cumparat o pana de chitară neagră dar are niste inscriptii albe pe ambele parti. Ca sa nu se vada prima data le am acoperit cu marker si cand am vrut sa lipesc cu picatura semnul trupei marker s a intins peste semn si s a facut o mare mizerie. A doua oara am dat peste marker cu niste lac de unghii transparent insa cred ca am pus prea mult si pana mi s a inmuiat. Cu ce as putea sa dau peste acele inscriptii albe ca sa nu se vada? P.S. Nu am lac de unghii negru si am încercat deja cu acetona si alcool dar pana s a facut super naspa, adica s a facut aspra.
Va rog sa ma ajutatiii! Va rog mult de tot! Va rog sa nu fie rasp de genu sa ma duc sa strang bani si sa imi iau una facuta de ei sau mai stiu eu ce, va rog din suflet!

1 răspuns:
| RAMSES123 a răspuns:

In primul rand, nu fa semnul trupei din hartie, pentru ca nu o sa tina.
Foloseste un carton, ceva, chiar si ceva de pe o cutie de cereale merge.
In al 2-lea rand, inscriptiile le poti acoperi cu vopsea (de orice fel, si de copii merge, tempera, etc) numai sa astepti destul sa se usuce, altfel normal ca nu merge.