| TudorGamer a întrebat:

As vrea sa ma apuc de chitara bass! Ce parere aveti? Adica este greu sa inveti? Eu sunt incepator. Si de unde as putea sa invat? Vreau sa fac covere la melodii death/black metal! Cum este chitara bass? este grea? Ce imi recomandati?

3 răspunsuri:
| RockNbeer a răspuns:

Nu-ti pune problema asa, nu conteaza cat de greu este, conteaza cat de mult iti doresti sa inveti.
Gasesti o gramada de tutoriale pe youtube.

| dge18 a răspuns:

Pai la inceput iti dai seama ca este greu pana te acomodezi. Daca inveti sa canti la chitara bass o sa stii la toate tipurile de chitara. Eu stiu la acustica dar sunt aceleasi note muzicale la orice chitara. Sunt o gramada de tutoriale de acolo am invatat sa cant la chitara laughing. Eu iti recomand ce vrei tu, toate-s ok! happy

| Byucc a răspuns:

Sa inveti sa canti la ass nu poate fi chiar asa de greu. Ar fi bine sa incepi sa canti la o chitara (poti sa faci cursuri pentru notiunile de baza, eventual niste acorduri) si apoi iti va fi mai usor sa inveti sa canti la chitara bass happy