| lolys20 a întrebat:

Ce pot deveni daca merg la facultatea de muzica la canto de muzica usoara? Inafara de profesoara de muzica sau cantareata celebra gen Andra? In prezent fac canto clasic, credeti ca imi va fi greu sa trec de la clasic la muzica usoara? Si care conservator e mai bun? Cel de la Cluj sau cel de la Bucuresti?

1 răspuns:
| Docia_Viorel_1983 a răspuns:

Buna. Cu siguranta vei face tranzitia de la clasic la usoara deoarece vocea iti este mai relaxata in muzica pop, dance, folk, rock etc. O facultate de profil nu stiu sigur sa-ti spun dar... bafta in ceea ce vrei sa faci pe viitor!