| MariSanda a întrebat:

Eu voiam sa dau la un liceu de arte din oras, la muzica, dar mi-era frica de probe. Eu nu am facut ore de muzica pentru ca sunt de la tara, orele de muzica erau aceleasi cu orele de desen si faceam matematica. Nu am facut nici pregatire, profesorul meu de religie (cu care faceam in clasa a 6-a "muzica" ) spune ca am voce, desi eu nu stiu notele muzicale sau sa cant dupa ele, am doar ureche muzicala, cant dupa cum simt... cum aud. As avea sanse sa intru la liceul de arte? (nu anul acesta). Cum sunt probele?

1 răspuns:
| CuriousStuff a răspuns:

Nu stiu exact cum e la tine in oras dar cunosc situatii in care elevi la arte pictura nu stiau nici sa picteze un patrat fara sa depaseasca liniile. Normal ca ai sanse, si o sa ai si posibilitatea sa inveti o gramada de lucruri acolo daca vrei.