| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa incep sa cant la chitara, dar nu stiu de care sa imi cumpar... electrica sau acustica? Ce fel de chitara ar fi mai buna pentru incepatori?
.

Răspuns Câştigător
| Alex5620 a răspuns:

Chitara acustica, toti au plecat de jos.

2 răspunsuri:
| crytical a răspuns:

Cea electrica este mult mai usoara. dar iti va fi creu sa canti la cea acustica daca vei invata pe cea electrica.

| Kharisse a răspuns:

Chitara electrică are corzile moi şi îţi va fi mai uşor să faci/să schimbi acordurile. Cea acustică are corzile aspre şi te vor durea degetele de la ele, dar cu timpul te vei obişnui (vei face nişte bătături pe buricele degetelor şi nu vei mai simţi nimic). Dacă nu vrei să renunţi la chitara acustică, o poţi înlocui cu cea clasică (este mai uşor de cântat la ea). Acum depinde doar de tine ce alegi, dacă eşti într-adevăr pasionată, poţi învăţa să cânţi la orice tip de chitară. Mult succes! :3