| PatriciaManuela a întrebat:

Buna TPU...Astăzi mi-am luat o chitara acustica si imi place foarte mult doar ca nu stiu sa cant absolut deloc. Mi-am luat si acordor deci e si acordată iar mama imi sfătuiește sa merg la canto (la chitara). Având in vedere faptul ca sunt praf,credeți ca as putea sa invat sa cant la ea si fara canto? Nu conteaza in cat timp,faza e ca nu prea inteleg corzile (nu stiu daca asa se numesc,dar ma refer la D, EM...etc)
Multumesc pentru atenție!

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Mama ta zice bine - ascult-o!

| aneliram a răspuns:

E mai bine sa mergi la un profesor. Poate iti este de ajutor http://www.lectii-de-chitara.ro/2011/09/perfectionare-tehnica-ciupirea/