| bogdandaj a întrebat:

Bună TPU, sunt un băiat de 14 ani şi cânt muzică populară, sunt în anul 2 la canto şi am nevoie de o doină frumoasă şi uşoară bănăţeană, să o pot duce eu, imi puteţi da nişte exemple vă rog frumos, mulţumesc!

Răspuns Câştigător
| emignon a răspuns:

Buna ziua. Ati putea lua legatura cu interpretii experimentati,gen domnul Tiberiu Ceia,domnul Traian Jurchela,etc.,sau mult mai bine va faceti culegator de folclor,fiindca asa se practica si se pastreaza folclorul autentic. V-ar lua putin timp sa colindati satele banatene si sa culegeti folclor direct de la sursa,dar in acest fel va alcatuiti un repertoriu personal, cat mai aproape de originalitate, si astfel o sa va puteti lansa si la Tvr, daca asta v-ar interesa. Mult succes, si s-auzim de bine!

1 răspuns:
| Alina_Georgiana_1988 a răspuns:

Buna! Si eu cânt, muzica populara! Ai putea cânta,, Doina mea in codru scris",,, Ne intoarcem iar biruitori"!