| SoraLy a întrebat:

Buna tuturor... cine se pricepe la chitari, imi poate spune si mie daca marca tenson e buna, sau daca stiti alte marci bune... dati-va cu parerea. happyMultumesc

Răspuns Câştigător
| AdrianBica a răspuns:

Ii o marca buna, am avut o chitara clasica Tenson si am fost multumit de ea.
Acum mi-am cumparat de un an alta chitara, acustica de data asta, si se numeste SX.
Are o rezonanta buna, am dat pe ea 315 ron. Dar iti dau un sfat, cand iti cumperi chitara cere mai multe sa probezi sa vezi care are rezonanta buna, pentru ca pot fi de aceeasi marca si sa arate identic, dar sa aiba rezonanta mai slaba sau mai buna.
La chitara SX am primit husa si un set de 6 "pene" incluse in pret.
p.s: Si eu am cerut 3 chitari sa le verific rezonanta si a 3-a a fost cu noroc. Daca nu recunosti cat de buna ii rezonanta si nu ai experienta du-te cu un prieten care cunoaste mai bine, ii de mare ajutor. Asta ii parerea mea; sper ca am fost de ajutor. Spor la cantat!

1 răspuns:
| Wøodenpints a răspuns:

Depinde de bugetul de care dispui. Şi ce fel de chitară, electrică sau acustică?