| mitty421 a întrebat:

CE INSEAMNA ROMANIAN VERSION LA ALBUMELE ARTISTILOR STRAINI? am vazut pe eMAG de exemplu album kanye west romanian version si e mult mai ieftin ca cel original. ce inseamna?

6 răspunsuri:
| under89 a răspuns:

Înseamnă versiunea în limba română a acelei melodii (melodia respectivă este cântată și în limba română, de cântăreț sau altcineva) happy

| Mădă0611 a răspuns (pentru under89):

Ciuciu! De fapt difera numarul melodiilor, sau durata sau chiar genul/stilul (remixuri).
Exemplu http://en.wikipedia.org/wiki/Group_Therapy_(Above_%26_Beyond_album) Amazon UK bonus track[4]
No. Title Length
16. "With Your Hope", mno, asta numai cei din uk o primeau.

| under89 a răspuns (pentru Mădă0611):

Păi normal că diferă, doar versurile sunt în română => că și durata/stilul se schimbă straight face doar vrei ca melodia să iasă cât mai ritmată/frumoasă. Totul diferă de la limbă la limbă și nu poți lucra pe același negativ original.

| Mădă0611 a răspuns (pentru under89):

Nu are cum sa fie in romana, Kanye West abia stie engleza, si cine ar cumpara un album cu melodiile lui cantate de Gigel din deal, in romana? Dooh

| under89 a răspuns (pentru Mădă0611):

Am înțeles, cred...Nu am de ce să nu recunosc că poate am greșit, dar care ar fi concluzia din ceea ce ai zis:?
Romanian version album = melodiile pe care le primesc doar ascultătorii români?
Eu așa văzusem odată pe YT, deci... dar oricum nu te contrazic, se pare că tu cunoști mai bine. Nu mă mai bag.

| Mădă0611 a răspuns (pentru under89):

Exact!
La melodiile romanesti o sa vezi romanian version daca exista o versiune si in alte limbi, cum e Bailando a lui Enrique (spaniola si engleza), sau e posibil ca un strain sa faca o versiune in romana, dar aproape imposibil cineva atat de cunoscut cum e nenea West, plus ca e american, astia abia stiu engleza, mai ales "rap-erii" devil, crezi ca stiu romana?