| irinuk28 a întrebat:

Ce părere aveți despre cântăreții români?
Mie mi se pare că unii s-au înmulțit ca ciupercile după o mare ploaie de vară.
Și la fel cum unele tipuri de ciuperci nu sunt bune, la fel e și cu ei.
Dați un exemplu de cântăreț care după părerea voastră nu are ce căuta în industria muzicală și justificați-vă părerea despre el.

31 răspunsuri:
| Wøodenpints a răspuns:

Cam tot ce se dă pe kiss fv, radio zu...și alte deșeuri ce le sunt servite publicului submediocru și de larg consum drept muzică.
Ce se face acum la noi (și nu numai, scena din România este doar un miniunivers pentru ce se întâmplă la nivel mondial) nu mai poate fi considerat muzică. Refuz să cred că există oameni într-atât de idioți încât ascultă așa ceva ca muzică de audiție.
Sunt doar afaceri și reclamă excesivă.
Sistemul e simplu. Găsești un om care ar face orice pentru ceea ce crede el că-i faimă și bani. Mulți bani. Nu trebuie să arate bine și nici săaibă voce. Astea se rezolvă în cel mult un an. Trebuie doar sfie o maimuță fără minte, doritoare să se afirme. De restul se ocupă impresarii.
Aspect comercial care să-i facă pe toți retarzii să arate ca ea, 2-3 melodii, în mare parte făcute pe calculator și promoate excesiv apoi până devin hit-uri și gata. Așa se îmbogățește peste noapte orice dobitoc care mizează pe prostia și spiritul de turmă al celorlalți.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciunul din cântăreții români ce se dau la radio și tv nu au ce căuta în industria muzicală, toți sunt nașpa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai stiu cantareti romani, dar e vina voastra ca apar toti prostii. daca nu ar fi fost ascultati "mureau" dupa putin timp.

| irinuk28 explică (pentru anonim_4396):

Hm, din întrebarea asta, ceea ce ai înțeles tu e că îmi plac cântăreții români?!hee hee

| anonim_4396 a răspuns (pentru irinuk28):

Nu, dar am vrut sa spun ca cei la varsta ta ( cu gusturi proste cand vine vorba de muzica) ii asculta si pe aia.

| anonim_4396 a răspuns (pentru irinuk28):

Ps. mie nu imi vine sa cred ca si in 2015 mai sunt atatia care asculta manele cand sunt atatea genuri de muzica, unele frumoase altele nu. dar na, fiecare cu cat il duce capul.

| T0T a răspuns (pentru irinuk28):

Imi amintesc ca te plangeai de cei care te critica pentru muzica proasta pe care o asculti. Deci Endoryus, din punctul meu de vedere a dedus bine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru irinuk28):

Nu. Tie iti plac 1D si Justin Biber laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

''e vina voastra '' - surprise A mea? Ai impresia ca eu ascult?

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Hooopaa, care "a voastra"?

| irinuk28 explică (pentru anonim_4396):

Ăăă, DA, care e problema ta?!? LOL.

| irinuk28 explică (pentru anonim_4396):

Din nou, sper că nu te referi că eu aș asculta manele!
Iar acum parcă văd că o să zici: nu, tu îi asculți pe cu tare și cu tare= muzică proastă, dar replica mea, ca să o ști de pe acum e că oricum nu-mi pasă ce ai de zis în legătură cu muzica ce o ascult.
Scuze, nu vreau să par ironică, dar mi-am dat seama unde bați!

| irinuk28 explică (pentru T0T):

Măi, stai puțin yawn gata, scuze, m-a luat somnul citindu-ți răspunsul.
Când aveți de gând să încetați cu chestia cu "muzica proastă" și să înțelegeți o dată și pentru totdeauna că e ca și când i-ai spune unui dependent de droguri să nu mai consume droguri?
Muzica asta proastă e drogul multora, așa că nu vă mai bateți capul cu explicații și acuze că nu-și au rostul, mai bine faceți ceva cu minutele alea irosite, că din viața voastră vi le scadeți.
Întrebarea e cu totul alta și nu mi se pare că fac referire la "gusturi muzicale" și a înșirui din nou fiecare genurile muzicale etc.

| T0T a răspuns (pentru irinuk28):

Wow ce raspuns "inteligent". Te-a luat somnul dintr-un raspuns cu nici 3 randuri. Bravo ma, nici nu ma asteptam de la mai mult. Ti se pare ca mi-am batut capul? Doar am sesizat minciuna. Ma doare fix undeva de tine.

| irinuk28 explică (pentru T0T):

Patetic=TU
Seară bună!

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

La ce te asteptai de la un om care asculta One Direction si Justin Biber? happy

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

La asta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu a ta in special, sunt multi care asculta manele si dubsteb si alta "muzica de calitate". dupa se plang ca pe langa ei mai apar si alte specimene

| anonim_4396 a răspuns (pentru Doub):

A idiotilor laughing. cine se simte se simte. mai stiu eu unu care zicea ca muzica clasica e pentru cidati si prosti, nu i-am zis nimic pentru ca nu m-am simtit nici una din cele 2. mai ales ca venea de la un cocalar care avea manele in casti

| anonim_4396 a răspuns (pentru irinuk28):

"Din nou, sper că nu te referi că eu aș asculta manele! " nu ma refeream la tine. ma refeream in general. am vazut ca multi din generala si liceu se plang pe aici ca multi asculta manele cu volumu tare in clase si ma mir ca in 2015 se mai asculta gunoaiele alea.

"Scuze, nu vreau să par ironică, dar mi-am dat seama unde bați!" ma bucur laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

In trecut oamenii culti si burghezi aveau dreptul sa asculte muzica clasica big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

In clasa mea nu exista curajul sa dea cineva drumul la manele straight face
Noi suntem o execeptie.
Problema este in transporturile in comun, merg asa zisi oameni cu manelele pornite si ii intreaba pe altii ( ca mine ) daca nu ii dor capul de la ''muzica aia galagioasa''(nu cred ca le-a priit soneria telefonului meu).

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Pff, eu nu ma simt.smugsmugsmug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"mai exista si oameni destepti" mersi mai. as fii pus semnul ala care se rusineaza dar nu il stiu rolling on the floor))

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta e : : " >
Mda, de destept esti destept (mai putin la religie), dar nu la tine ma refeream laughing.
Trebuia sa mai bag si categoria : si oameni care au reactii caraghioase cand faci misto de ei si la randul lor ei de tine sad

| Theo94 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce gen de muzica asculti?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Theo94):

Multa clasica si muzica anilor 80" 90 " gen Queen, Modern Talking si chiar mai vechi gen Elvis Presley. de ce intrebi?

| Theo94 a răspuns (pentru anonim_4396):

De curiozitate!

| HannaMarinPLL a răspuns:

Sunt de acord total cu tine.
Dupa parerea mea este Nicol Cherry una din,, vedetele" care nu are ce cauta pe piata. Nu este frumoasa nici macar cu machiaj si nu pot sa spun despre naturaletea ei pentru ca nu am vazut o niciodata nemachiata deci stie si ea ca e urata. Ma enerveaza ca vrea sa para ce nu e( ca mulyi altii de altfel) si ca face toate astea doar a sa o considere adolescentii un model de urmat si cool si toate cele ceva gen,, vreau si eu aia ca Nicole Cherry, si ailalta si ce par dragut avea si blablabla...".
A scos ca multi alti artisti un singur hit de succes si nici macar ala nu a fost mai mult decat o melodie de o vara( ca si Connecter, Delia, Andra, Lidia Bubble, si tot asa..care dupa parerea lor sunt vedete pff

| caramela a răspuns (pentru HannaMarinPLL):

Vrei sa zici ca cei enumerati de tine nu au ce cauta in industria muzicala? chiar crezi ca Andra nu are voce? cred ca exagerezi...
Totusi este parerea ta si ti-o respect!

| irinuk28 explică (pentru caramela):

Cu Andra sunt total de acord. E unică!