| anonim_4396 a întrebat:

Ce ziceti am calitati muzicale?
https://www.dropbox.com/s/9dx9fmvxowt943o/20150829_14408 63315.mp3?dl=0

12 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

O so le miooooooooo mai departe nu stiu, sa dau report la intrebare cu 'caracter irelevant' sau 'neineligibil/spam' osolemioooooooooo cred ca amandoua laughing

| T0T a răspuns:

Pe așa ceva nu ești bun deloc. Și eu cred că dacă încerc cânt mai bine. Încearcă ceva rapp dacă ai obsesia asta de a fi nu știu ce cântăreț, dar nu ești făcut pentru așa ceva.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Am senzatia ca vrei sa imiti vreun preot beat din vreo comuna de prin Vaslui.
Si nu, nu ai calitati muzicale.

| NicolasAlx a răspuns (pentru DarkOrbitMoon):

Ok, mersi.

| NicolasAlx a răspuns (pentru DarkOrbitMoon):

Atunci poate o fata de la next star are calitati mai bune. stii ca nu am cantat niciodata prostii italienesti? dar vocea mea e facuta pentru prostii din astea cred. asa ca am incercat. tu ai senzatia ca nu stii ce spui. mai bine spune ca nu stii ce vrei sa zici. calitati muzicale inseamna ureche si sa stii sa duci o melodie. eu nu am dus o nu ca nu am, ci ca nu o stiu. deci, nu stiu ce pana mea sugerezi. vino cu o parere critica de vreo 3 pagini ca sa ma spargi.

| DarkOrbitMoon a răspuns (pentru NicolasAlx):

Aceste "prostii italienesti", cum le spui tu, se numesc "melodii de opera". Ce idiot...
Si nu pisi, vocea ta nu e facuta pentru prostii din astea, pur si simplu esti barbat si ai vocea mai groasa. Atat. Si eu pot sa cant orice vers dintr-o melodie, orice fel de melodie, mai ales daca acel vers face parte din refren ultra-mega-super cunoscut.
Cum adica sa duci o melodie? Sa o duci la magazin sau cum? Ca sa ai calitati muzicale nu inseamna sa ai "ureche", chiar si eu care sunt afona, pot sa tin ritmul unei melodii, sa o fredonez. Tu asta faci acolo, fredonezi, nu canti in adevaratul sens alcuvantului. Ca sa ai calitati muzicale, sunetul trebuie sa aiba: timbru, intensitate, durata, inaltime. Tu n-ai asa ceva, ai doar vocea mai groasa si ai senzatia ca poti canta opera, nimic mai mult.
Sau demostreaza-mi ca n-am dreptate. Canta perfect melodia asta, intregistreaza-te apoi da-mi sa ascult. Eu astept.
https://www.youtube.com/watch?v=d_mLFHLSULw

| NicolasAlx a răspuns (pentru DarkOrbitMoon):

Du te ma si crtica la x factor daca esti asa tare.

| DarkOrbitMoon a răspuns (pentru NicolasAlx):

N-am de ce sa ma duc sa critic un concurs pentru batrani paralizati sau oameni cu o forma usoara ce oscileaza catre una severa de retard mintal.
Si sunt fata. straight face

| NicolasAlx a răspuns (pentru DarkOrbitMoon):

Lumea e un loc ciudat. dar voi sunteti cele mai ciudate specii cu care am avut de a face.

| NicolasAlx a răspuns (pentru NicolasAlx):

Nu ma refer la tine. la toti care mi ati raspuns. sorry. si puteti sa dati report sa ma baneze. dar voi tot ciudati si sceptici ramaneti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca pe asta:

https://www.youtube.com/watch?v=ARyFN8qB4Lw

Apoi pe asta:

https://www.youtube.com/watch?v=YZDDxbuKUXI

Apoi iti dau verdictul.

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, da, dar incearca sa-ti faci un cont de youtube si sa upload-ezi acolo melodiile, succes!