| Ana00005 a întrebat:

Cum iti poti dezvolta urecha muzicala? Daca esti cam afon si ai peste 15-16 ani mai poti sa o dezvolti? (suficient cat sa devii in dj bunicel)

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Trebuie sa ai, esti buna la ceva, poate ca inca nu ai descoperit-o.
Acum 2 ani am aflat ca imi place sa fotografiez, pana atunci nici nu imi placea sa fotografiez, dar pur si simplu intr-o zi m-am trezit si am spus ca mie imi place, acum e un hobby, dar multi mi-au spus ca sunt destul de talentata, sper pe viitor sa fie mai mult decat un hobby si sa ma implic mai mult.
Deci crede-ma ca iti spun ca te pricepi la ceva si ca daca inca nu ai descoperit la ce esti buna, o sa o faci cat mai curand.

4 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Cu urechea muzicala te nasti, e o vocatie, la fel ca orice alta vocatie ( pictura, dansul, desenul, etc). Deci nu o poti dezvolta decat daca te-ai nascut cu ea si doresti sa o imbunatatesti.

| Ana00005 explică (pentru LaLaura):

Si daca nu ai nicio vocatie ce faci?

| Ana00005 explică (pentru LaLaura):

Stai sa ti enumaar doar o parte din lucrurile la care nu sunt buna: Muzica,desen,pictura,actorie,sport,machiaj,fotografie,gatit,pshihologie,lider,magie,afaceri,comentator,bloger,etc... am incercat o groaza, dar degeaba. Iubesc arta si nu vreau o cariera simpla ca medic, contabil, patron, etc. Cel mai mult imi doream sa fiu dj.Dar oare daca toti sunt buni la ceva de ce exista oameni care traiesc pe banii rudelor sau altele? Nici macar la editare digitala nu-s buna.Nici macar gametester ca nu ma pricep nici la jocuri video.Prezentator tv nu,(sunt rrita), am incercat scenarist, compozitoare (cantece, poezii)si nu numai ca nu am fost buna, dar multa lume mi-a spus ca nu sunt buna.Am incercat multe si la toate mi-s-a spus ca nu sunt buna.Iti multumesc, pentru sfat.Nu mai am ce sa incerc oricum, dar nu mai conteaza.Mai am si ceva care imi poate aduce mortea, fara tratament.Singurul tratament e unul care ma poate omora daca il fac.Deci oricum, daca tot am asta oare de ce nici nu ma pot bicura de nimic? Oricum, iti multumesc ca ai incercat.

| LaLaura a răspuns (pentru Ana00005):

O sa vezi ca o sa descopri acel ceva, inca esti tanara, eu la 21 de ani am descperit ca imi place sa fotografiez.

| LaLaura a răspuns (pentru Ana00005):

Trebuie sa ai, esti buna la ceva, poate ca inca nu ai descoperit-o.
Acum 2 ani am aflat ca imi place sa fotografiez, pana atunci nici nu imi placea sa fotografiez, dar pur si simplu intr-o zi m-am trezit si am spus ca mie imi place, acum e un hobby, dar multi mi-au spus ca sunt destul de talentata, sper pe viitor sa fie mai mult decat un hobby si sa ma implic mai mult.
Deci crede-ma ca iti spun ca te pricepi la ceva si ca daca inca nu ai descoperit la ce esti buna, o sa o faci cat mai curand.