| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa am o voce frumoasa?

Răspuns Câştigător
| ellene a răspuns:

Fereste-te de tigari, bea un ou crud in fiecare dimineata si fa vocalizewinking

44 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am exersat aproape 2 ani si incep sa se vada rezulate cat de mici or fi ele. eu sunt la scoala si merg la cor si la ctivitati din astea cu profesori care iti explica ce trebuie sa faci si cum

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti sa te duci la un profesor de canto, la un maestru in muzica cu ceva experienta sau la un teolog tot cu experienta happy ast sa imi spui parerea ta la " punisher_traian_punisher@yahoo.com "

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde ce gen vrei sa canti ca in rap nu-ti trebuie voce ci flow! pace

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In primul rand trebuie sa ai ureche muzicala, sa iti poti subtia glasul si mai multe dar astea sunt principalele
anya...:-D

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu fac canto de 2 ani, aveam voce inainte dar trebuia lucrata.rezultatele se vad. ferestete de ciocolata, sucuri acidulate, mancaruri condimentate si mai ales iarna ai grija la frig

| Giutsa a răspuns:

Cosmin dragul meu. Tu ai deja o voce frumoasa laughing. Te pupa Gia

| Rellu10 a răspuns:

O voce frumoasa trebuie muncita! Iar pentru a munci, trebuie sa stii ce sa muncesti! Pentru a avea o voce frumoasa trebuie sa faci vocalize...de multe ori! Incalzirea voci determina corzile vocale sa aiba un efect puternic aspura genului de cantec pe care tu il pronunti! Lectiile de canto consta in incalzrea vocii s bine inteles invatarea gamelor muzicale si a ritmurilor determinate de expresivitatea melodiei respective, pe care tu o practici! Tot pentru o voce buna trebuie sa ai un regim specific! Tu te speria cand auzi de ''regim''! in timpul lectilor de canto si in inainte sa canti nu trebuie sa consumi alimente sarate, iuti, si nici exces de dulce! aceste alimente sau bauturi provoaca, corzilor vocale, un stil ''infundat'' care determina sunetul sa fie jalnic!

| Mellyndda a răspuns:

Buna, eu cant muzica populara. Nu am facut niciodata canto, nu beau oua crude sau mai stiu eu ce tratamente miraculoase. Nu e nevoie sa faci nimic ca sa ai o voce frumoasa, vocea o ai cand asa te inzestreaza Dumnezeu, lectiile de canto sunt doar pentru a.ti perfectiona vocea, pentru a ti-o contura mai bine spus, si pentru a-ti forma urechea muzicala. Daca iti doresti doar sa ai o voce calda, si placuta auzului in viata de zi cu zi, totul e sa vorbesti calm si calculat. P.S : o lingurita de miere in fiecare dimineata poate fi miraculoasa pentru gat.

| Anee_Aneliss_1980 a răspuns:

Oricine are voce, dar trebuie sa stii cum sa o folosesti

| madalynas a răspuns:

Pai sfatu meu pentru tine din cate am auzit e sa bei un ou crud in fiecare dimineata si sa faci vocalize

| ChrissRox a răspuns:

Ar trebui sa repetii in fiecare zi, o muzica mai grea. la karaoke. si daca nu stii muzica mai dai la versuri si cand crezi tu ca o stii atunci canti la karaokewinking

| crisi_6994 a răspuns:

Ai incredere in tine si respecta ce e scrid mai sus!

| crisi_6994 a răspuns:

Stii nu trebuie sa capeti o voce chiar ca niste cantareti respectand indicatiile de mai sus poti sa ai o voce putin mai buna incat sa suna mai bine sa le placa oamenilor asa cat de cat dar mai ales tie

| crisi_6994 a răspuns:

Si pana la urma daca nu merge las-o balta ce-ti trebuie o voce fromoasa? Vrei sa te cunoasca lumea poate sa se intample asat si prin alte feluri nu neaparat sa fii cantareata daca vrei sa ai o voce frumoasa pentru ca ai o pasiune foarte mare nu te lasa da tot ce poti si ai sa vezi ca o sa reusesti!