| Emmalin a întrebat:

Cum pot sa compun un cantec in engleza?

Răspuns Câştigător
| GabiGabrielle a răspuns:

Buna! happy

Pt inceput ar trebui sa te gandesti despre ce sa fie.sa te bazezi pe sentimente.amintiri.sau fantezii!

Apoi...

Incearca sa le traduci in engleza incat sa aiba si sens si rim!

Nu e usor sa iti pui sentimentele pe hartie dar daca te straduiesti poti sa realizezi ceva chiar interesant si sa te distrezi facandul!

Poate mi'l trimiti si mie prin mesaj privat cand termini!:*

Succes! big grin

5 răspunsuri:
| Alle15 a răspuns:

A compune un cantec trebuie sa ai ureche muzicala si sa ai imintea dezvoltata pentru a comune,, si trebuie sa ai si voce.Nu este asa de simplu cum crede irene(cu chestia translate). Bine face cu traslate si dupa linia melodica? Daca nu are talent ce face? Trebuie sa stii cum o canti,,, nu e usor. Daca vei face o cariera in muzica te sfatuiesc sa mergi la un profesionist,, sau daca te pricepi la cantat lasa-ti gandul sa zboara si totul v-a venii de la sine.Bafta!

| Cubulets a răspuns:

Cel mai usor este sa il compui in romana si dupa aia il tratuci pe google translate
daca nu rimeaza gasesti si tu alte cuvinte

| Cubulets a răspuns:

Ziceam de versuuri cum sa le compuna
acum cu ritmul...
e alta chestie

| enamel a răspuns:

Ca sa il compui si sa aiba sens, ideea e sa il compui direct in engleza, nu in romana apoi tradus.Multe cuvinte romanesti nu se pot traduce. Ca sa il scrii, trebuie sa gandesti in engleza, sa fii una cu cantecul.In acelasi timp cat compui, poti sa iti imaginezi si linia melodica. Dar cel mai important, atunci cand il scrii, nu te gandi la lb romana deloc, think in englishbatting eyelashes:X sper ca te'am ajutat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sal eata ca si eu am compus un cintec... pina cind doar versuri, cine ma poate ajuta cu melodiea!? sar primi cev minunat daca cineva ma va ajuta>>>>skypearcadi1994