| anonimashukara a întrebat:

Deci, am 14 ani si imi rog parintii de ceva vreme sa ma dea la cursuri de... Nu stiu, ceva.
E tarziu daca ma apuc la varsta asta de chitara? Adica, tinand cont ca sunt o persoana receptiva, in cam cat timp as putea invata?

2 răspunsuri:
| Deaad a răspuns:

Poti sa incepi si la 30 de ani si sa canti bine peste 2-3 ani daca acorzi destul timp chitarii si devine o pasiune, normal.
De cate ori aud chestia asta imi vine sa va dau cate o palma peste ceafa.O fi adevarat ca cei mici ar putea prinde mai repede de la profesori dar niciodata nu este prea tarziu.

| MgdDroopy a răspuns:

Nu este târziu sa înveți. Sunt profesori care nu accepta copii sub 10 - 11 ani. Nu sunt suficient de atenți. (asta doar dacă nu sunt mici genii care cântă de la 2 ani)
Acum depinde numai si numai de tine în cât timp înveți.