| andrei98_1176 a întrebat:

Frate am nevoie de niste informati pls chiar ma intereseaza e un proiect la engleza si am picta sa fac despre miley cyrus va rog am nevoie de ceva informati :
1. orasu unde sta cu exactitate si cartier de preferinte daca se pote
2. urmatorele ei concerte unde vor avea loc
3. daca se mai ocupa sau nu de muzica,
4. unde vor avea loc urmatoarele concerte or unde
cine imi raspunde cu informati buna la cat mai multe puncte ( 1.2.3.4 )
si sa fie ultile are funda mersi mult big grin

Răspuns Câştigător
| thegreatgatsby a răspuns:

1. 10248 Woodbridge Street
North Hollywood, CA 91602

2. Nu stiu, cauta pe mileycyrus.com sau siteurile "de specialitate" laughing

3. Da se ocupa, muzica e viata ei.

4 răspunsuri:
| Bloodlines a răspuns:

Cauta pe :
http://ro.wikipedia.org/wiki/Miley_Cyrus

O sa gasesti tot ce vrei;)!
Succes la proiect!
>:D

| CeaoS a răspuns:

Miley Ray Cyrus (pe numele adevărat Destiny Hope Cyrus, n. 23 noiembrie 1992, Nashville, Tennessee, Statele Unite ale Americii)
Va aparea in LOL (Laughing Out Loud) in 2011
Momentan ultimul ei circuit de concerte s-a terminat si nimic nu e planuit.
"Miley Cyrus has 2 house she has one in Nashville, TN where she grew up but they only go there for breacasa or christmas, stuff like that. But her main house is in Toluca Lake, CA. Its north of L. A. "

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1)Sta in Los Angeles, in Toluka Lake, intr-o casa de 3 milioane de dolari(parca, daca nu-s dolari sunt euro)
2)
3)Deocamdata da dar o sa se lase la inceputul anului viitor si o sa depuna mai mult efort in actorie
4)e aceeasi intrebare ca 2

Si cred ca vine in Romania, cel putin asa am vazut pe net.

| Gummy_4703 a răspuns:

Miley Cyrus (Destiny Hope Cyrus) s-a nascut in data de 23 noiembrie 1992 in Nashville, Tennessee. Tatal sau - Billy Ray Cyrus (actor/cantaret de muzica country) i-a gasit supranumele `Miley` de la faptul ca zambeste tot timpul.

Primul rol il primeste in 2003, aparand in seria TV `Doc`, pentru ca in 2005 sa debuteze pe marile ecrane cu un rol in filmul `Big Fish`.

In 2006 familia sa se muta in Los Angeles si in urma unor interviuri primeste rolul Hannah Montana/Miley Stewart in serialul Hannah Montana a canalului Disney.

In urma succesului de care serialul se bucura in Statele Unite, Miley semneaza un contract pe 4 ani cu Hollywood Records. Soundtrack-ul filmului a fost lansat la sfarsitul lunii octombrie 2006.

Piesa `If We Were a Movie` atinge inca de la intrarea sa in Billboard Hot 100 locul 47.