| Ziiziii a întrebat:

Heiii happy. Cine stie care corzi se bat atunci cand e J, j, S, s? Dau fundita.

9 răspunsuri:
| Duucu a răspuns:

Care vrei.
Inveti de pe internet? Ca ai invatat destul de gresit pana acum.

| Ziiziii explică (pentru Duucu):

Daca stii mai bine, zi.

| Duucu a răspuns (pentru Ziiziii):

Te-am intrebat frumos daca ai invatat de pe internet, ori ai un profesor al dracului de idiot, ca ideea de a bate corzile pe anumite acorduri e total gresita.
Bati cum te doare pe tine muschiul, dar in asa fel incat sa aiba un ritm placut.

| Ziiziii explică (pentru Duucu):

Am vazut la o melodie, dar nu mai stiu la care.d-aia am intrebat.

| Duucu a răspuns (pentru Ziiziii):

La melodii e altceva, incepatorii invata sa bata in ritmuri clasice. Daca ai spune si ce melodie, e ok.
Dar iti dau un sfat, nu te prea baza pe ideea asta fixa de a bate corzile dupa cum spun altii, fa-o asa cum iti place, cum iti vine mai usor.

| Ziiziii explică (pentru Duucu):

Pai exact asta e ..nu mai stiu care melodie era... Si da, sunt incepatoare, n-am profesor ..si ma chinui singura.

| Duucu a răspuns (pentru Ziiziii):

Atunci,forteaza-te si invata de la mai multi profesori de pe internet in acelasi timp, asa vei putea diferentia lucrurile mai bine.

| Ziiziii explică (pentru Duucu):

Sau sa intru in ceata mai deasa...

| Duucu a răspuns (pentru Ziiziii):

N-ai cum sa te incurci. Uite... prima si prima data invata acordurile de baza, sunt putin in numar, am uitat cate. Apoi invata cele barate, iar apoi vei stii singura ce sa inveti.