| leonida31 a întrebat:

Hey TPU! De un an jumatate iau cursuri de chitara. Profesorul a hotarat sa ma inscrie la scoala de arte. Pentru a da dovada ca merit la inceput este un fel de examen.
Poate cineva sa imi dea un site cu un cantec pe note?

Răspuns Câştigător
| Duucu a răspuns:

Nu știu dom'le... depinde de ce gen îți place.
Caută tabulatura de la Free Bird de Lynyrd Skynyrd, căt e de versuri. Dacă poți face și solo-ul...

| Thunderstruck a răspuns (pentru Duucu):

Eu nu-i inteleg pe oamenii astia, jur, fac 1000 de cursuri, scoli, licee si sunt 0 barat la chitara, cica sa-i dam o melodie pe note..parca ar exista melodii fara note, sau probabil se referea ca vrea un tab sau o partitura..pai daca n-a mai cautat in viata lui asa ceva, cum sa stie sa gaseasca?laughing I-auzi, un an jumate, ce faci dupa un an jumate? Labaresti cu 3 acorduri, te rog frumos sa te lasi, incurajez toti chitaristii si ii iubesc (no homo), chiar si pe cei cu profesor, dar astia cu profesor si care n-au nimic in cap si se mai duc si la scoli de arte, nu va inghitlaughing.

| Duucu a răspuns (pentru Thunderstruck):

Ai dreptate cum spui... așa e cu profesorul, trage de timp să adune banii doar. Dar nici fara nu e bine, că dacă te întălnești cu alt chitarist și îi spui că tu ai învățat singur el se crede superior, eventual mai dă o flegmă pe tine... "i-auzi ghiță, tu-l știi pe ăla a lu Morcovaru? cică e chitarist băgamiaș ** în el"
Un profesor nu-ți deschide ochii așa cum o poți face tu, el te limitează la ce știe. Am avut un coleg de la aceași fostă biserică la care mergeam era un beginner de ăla de tot răsu cu lecții luate de la corul Speranța, că în 8 luni știa doar de acordurile alea care le învățăm prima dată laughing și mi-a spus că vrea să ajungă să cănte mult mai bine la chitară. Ce *** mai bine? să țină acordul mai bine de chitară? straight face

| Thunderstruck a răspuns (pentru Duucu):

laughing) inteleg ce zici, na, mie nu mi s-a intamplat sa-mi zica baietii ca nu stiu, pentru ca m-au vazut cu trupa, dar chiar ar fi fost o problema daca incepeau cu de-astealaughing.

| leonida31 explică (pentru Thunderstruck):

Tu stii ceva daca nu stii nu zice de altii