| MadagasHardwell a întrebat:

Imi explica si mie cineva care e mesajul melodiei Taxi-Despre smerenie?

2 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Se referă la faptul că Dumnezeu preferă oameni simpli și nu bogați. Taxi sunt împotriva catedralei mântuiri și afirmă că te poți ruga și într-o simplă biserică, nu una de buget imens.

| Rakanishuu a răspuns:

Mesajul "manifestului" este o speculatie teologica a unor neinitiati in spiritualitatea rasariteana sau hermeneutica biblica.
Sunt usor de sesizat erorile textuale de logica si intentiile unei formatii slabute de muzica de a iesi din anonimat. big grin