| Axely a întrebat:

Îmi puteți da linkuri, la ce fel de muzică ascultați voi? ^.^
Sunt curioasă xD

19 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Pe asta o ascult chiar acum :

https://www.youtube.com/watch?v=jySwmkd1k4g

| Axely explică (pentru Mayhem666):

Apropo super anime-ul, a fost preferatul meu ^.^
Ador animeuri-le in genul GORE; 3

| Mayhem666 a răspuns (pentru Axely):

Asta a fost unul din preferatele mele de asemenea, daca mai vrei unul de genul, uite-te la Another, e super tare, si are o poveste foarte interesanta, dar ca sa o intelegi, iti sugerez sa te uiti mai intai la OVA, si apoi la anime.

| Axely explică (pentru Mayhem666):

Ce crezi? L-am văzut si pe acela! xDD
Eh, le stiu pe toate gore.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Axely):

Atunci zi-mi si mie unul, ca am chef sa ma uit, as vrea unul in care personajele sa fie frumos desenate, ca am vazut si unele in care nu imi placeau cum au fost realizate personajele. Sa nu fie unul foarte lung cu multe sezoane si multe episoade intr-un sezon, adica, daca e super, poate sa fie cu multe episoade si sezoane.

| Axely explică (pentru Mayhem666):

Zicând sincer eu una nu prea mă uit, să zicem gen anime cu sezoane, na. Pentru ca eu in general nu prea am timp.
Așa că mă uit maxim in episoade mici dacă înțelegi.
Și mai ales cu țin cont de calitatea clipurilor, adică cum au desenate caracterele, mie îmi pasă de povestea lor.
Mna, poate contează si imaginea. să aibă sens.
*LOGICĂ 2016* xDDD

| Axely explică (pentru Axely):

Nu* Pfff stresată... o.O Mai gresesc.

| Axely explică (pentru Mayhem666):

PS : Nu-s bună să recomand animeuri laughing))0
Incurc totul.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Axely):

Conteaza putin si calitatea, ca degeaba povestea e foarte frumoasa, daca, caracterele sunt niste pocitanii, trebuie si caracterele sa fie desenate frumos, ca sa iti placa. Eu cand aleg un anime la care urmeaza sa ma uit, mai intai ma uit la imaginea personajelor, ca sa vad daca imi plac personajele, si apoi la poveste. De obicei, in majoritatea animeurilor, povestea e buna, in majoritatea, nu in toate, dar acum, conteaza si porsonajele sa fie frumoase, ca sa iti faca placere sa te uiti la ele. Poate ma intereseaza partea cu personajele, pentru ca si eu desenez, in general personaje anime (nu imi ies bine toate, dar macar incerc), si ma axez pe partea "artistica" a animelui. Cand vine vorba de personaje, sunt ceva mai pretentios de fel. Spre exemplu SAO, Mirai Nikki, Clannad sau Charlotte, mi-au placut extrem de mult, atat din cauza povestii foarte interesante, dar si din cauza personajelor bine realizate. Plus, ca si personalitatea fiecarui personaj in parte a fost bine gandita.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Axely):

Apare acum in 2017 un anime super, abia astept sa fie lansat, se numeste Hand Shakers, uite aici un trailer, mie mi se pare super, iar personajele mi se par extrem de bine realizate, sunt atat de kawaii :

https://www.youtube.com/watch?v=5xzgx76GKEs

Apropo, ce parere ai de asta?

https://www.youtube.com/watch?v=t5nNyocQAH8

Imi place mult rasul tipei cu parul verde :))

| Axely explică (pentru Mayhem666):

O știam xDDD Foarte frumos așa.

| MihaelaDart a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=FenMX_cGDvc o ascult in momentul de fata

| Axely explică (pentru MihaelaDart):

Oh, foarte frumos.
Îmi place partea cu vioara.
Și eu cant la vioară ^.^

| Deaad a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=GNFnl66jmnU

Ascult albumul asta acum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta ascult in momentul de fata
https://www.youtube.com/watch?v=d27gTrPPAyk